İçeriğe geç

düşlemekten korktuğun o dehşet verici yerdeyim!

korkularla uyanıp bir gece benim yüzümü hatırla. korkusuzca yüzüme bakıp korkmadığını kanıtla! yeni bir gemiye atlayıp kaç. iyice uzaklaş!
geride sade bir ben kaldım… bir de bomboş duraklar! dumanlar tüten bu fabrika göğüs kafesim… insanlar telaşlı ben yerle birim! eminim eksilenler listesinde adımı görmezler. gelirler görmezden! can çekişmelerdeyim bildin evet. dönüp gitmenden umuyorum medet. dilinde kül tadı bu yolu kat et. ağır gelir çünkü bu beden ona emanet…. emin ol ki kan çekilir her dakika galonla. yola çıkıp yarıda kaldım zamanla… şimdi zaman dar. külfet halde konuşmak! yabancılaşma fikri beni çıkardı yolumdan! sakinim. hayır sakin değilim! çıkış yolu azaldıkça şiddete eğilim. insanız bak bundan ötürü problem… kendimden başkasını kesinlikle yok etmem!
secdelerden secde beğenip besliyorum duayla. hayat böyle işte benziyor bir kuraya. evveldendir şanssızım ben hak teala duymuyor gibi dilekler havaya. bu manzara tanıdık gelmiş olabilir! zamanla yaran geçer sandın kalabilir… sonra ara beni yerin dibi mahzenim… düşlemekten korktuğun o dehşet verici yerdeyim! cam kırıklarıyla dolu bu yolda topuklarım kan deryası içine girdi. batıyorum ben an be an. sabaha karşı ilk ışıklar gözümü aldı. kalk yavaştan git artık sen bu savaştan. ganimetler sende kalsın al. giderken lütfen dokunma. bende çekileyim yolundan.

Tarih:Bir Delinin Hatıra Defteri