İçeriğe geç

kafamın içini görsen ne güzel olurdu!

Gel in retinamdan içeri ve asansör var orda, hayal mahsulümü biçelim milyonlarca kat yukarıda. Kafamın içini göstereyim anılar dirilsin, buralar hayal ettiğinden büyük zekiyim bilirsin. Nihayet orada yirmi yıldan fazla sürmüş gibi Işık yanar ötende fakat biraz sönmüş gibi. Bi’ kadın köpek severken bütün köpekler ölmüş gibi. Sanki ölümlerle bana bir şeyler anlatır gibi. Okuma bilmeyen bi’ kadındı öyle geçip durdu. Bakması da yetti nefretim yüzümden okundu.
Belki güneş sisteminde dünyan olmak istedim. Bu yüzden çırpınırken etrafında dönüp durdum.
Bir ışık daha yanar sevdiğim bütün şarkılar çalar da çalar, duyuldukça bana bir şeyler anlatır gibi. Kafamda koşturup duran benim çocuk yanımdın, belki bıraksaydım seni kaybolup benimle kalırdın. Bi’ hayal saçlarına dizilmiş gibi dağınık yaşam formları bir olup üzülmüş gibi, özgürlük direnmekten daha güzeldi bilinç altım alındı. Bi’ uyuşturucu olup şu an göz altına alındın.
Bir ışık daha yandı bağıran bir ses; ağlayan bir kadın fakat hiç bir görüntü yok. Yaklaşınca sevdiğim tüm filmlerin acıklı sahneleri, sev der gibi birleşip de bana gülümsüyor. Bi’ kadın silueti sade beyaz dumandan, karanlıkta sağura sendeleyen beyaz dumandan.
Kitap kokan kadın, gün ağırana kadar öldü. Gidildi belki kabul ama bi’ sigara gibi döndük. Hiç bi’ tanrı hiç bi’ vücut beni yalnız bırakamaz. Sonsuz karanlıkta düşünceyle yalnız kalınamaz. Bu ikili bilinç altımın yazılmış hikayesi.
En güzel şarkımı yazdım artık efsanesin.
Kadına şarkı yazılmadı, kadın şarkı oldu.  Adına hikayeler anlatıldı, tanrı doğdu.
Milyonlarca fikrin içinden çıkardım olmadı. Kafam karanlıktı, gelen ışıkta kaçtı durmadı.
Bir ışık daha yandı…
Sanki karelerden örtülü, on binlerce figürle tüm anıları gördüm. O kadar yakınken bir tanesini çekip alamamak, kalabalıklar içinden bir seni çekip alamamak
Işıklar yanar…
Bu kez bir adam tok sesiyle bildiğim tüm güzel şiirleri okur gibi, sessizce yaklaşıp kulaklarına fısıldar oldum.
Bu kadına aşık olsaydım en büyük şair ben olurdum. Asıl yaşam için sana ölmek vadedilir. Sana kafamda gerçek bir yaşam var ettim. O gün ölmediğin içindir bugün yaşıyorsun, o gün ölmediğim içindir bugün yazıyorum.

Tarih:Bir Delinin Hatıra Defteri